Zarejestruj się | Moje konto   
  Pomoc  
  Kontakt  
 
 
Strona główna » Weterynaria » Anatomia zwierząt domowych Wyszukiwanie zaawansowane
 
   
Wybierz kategorię 
   
 
 
Bonsai
 
 
Grzyby
 
 
Iglaki
 
 
Owady
 
 
Zboża
 
 
  

   
Promocje 
   
  
   
Informacje

Nasze konta:

72114020040000320239495364


50102055581111151500300071

W tytule przelewu prosimy
podać numer zamówienia.

 
   
 
 
ID Nazwa Cena brutto Stara cena
2058 Anatomia zwierząt domowych 289.90 PLN 315.00 PLN

Dostępność:Wysyłka w 24 godziny

Producent: Galaktyka

Tytuł

Anatomia zwierząt domowych

 

Autor

Horst Erich König, Hans-Georg Liebich

 

Wydawca

Galaktyka

 

Rok wydania

2008

 

Liczba stron

871

 

Wymiary

225 x 305 mm

 

Okładka

twarda

 

ISBN

978-83-7579-056-6

 

 

 

 KOLOROWY ATLAS I PODRĘCZNIK

 

Zawiera 1088 rycin, z tego 1016 kolorowych oraz 53 tabele

 

Anatomia jest podstawą medycyny. Szybki rozwój technik obrazowania, takich jak badania ultrasonograficzne, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, sprawia, że studenci medycyny weterynaryjnej, od których w ramach studiów przedklinicznych wymaga się zapoznania nie tylko ze zdjęciami radiograficznymi, ale też obrazami sekcyjnymi, muszą dogłębnie poznać struktury anatomiczne zwierząt domowych. Wielu praktykujących leka­rzy weterynarii również powinno odświeżyć swą wiedzę, opartą na klasycznym szkoleniu w zakresie anatomii opisowej i topograficznej.

 

Anatomia zwierząt domowych zawiera:

•   wiadomości z zakresu nauk podstawowych, takich jak histologia, embriologia i fizjologia

•    rozdział dotyczący anatomii kliniczno-topograficznej

•    liczne, doskonałej jakości, barwne ryciny, zdjęcia, rentgenogramy, ultrasonogramy, tabele

•    obowiązujące miana anatomiczne w języku polskim i łacińskim

 

Każdy klinicysta, a zwłaszcza chirurg, w swojej pracy sięga do anatomii, by upewnić się, czy postawił prawidłową diagnozę, i by przygotować plan operacji oraz wybrać naj­lepszą, najmniej traumatyczną technikę postępowania. Ważne jest więc źródło, z którego taką informację uzyska. Anatomia zwierząt domowych zawiera ideę anatomii klinicznej, co sprawia, że jest ona niezbędna zarówno w nauczaniu weterynarii, jak i w dalszej prak­tyce lekarskiej.

prof. dr bab. Ryszard Badura

 

Podręcznik Anatomia zwierząt domowych wydany pod re­dakcją profesorów dr. hab. dr h.c. Horsta Ericha Königa i Hansa-Georga Liebicha z Wiednia i Monachium jest wy­raźnie adresowany do studentów i praktyków medycyny weterynaryjnej, chociaż może znaleźć zastosowanie także w medycynie człowieka czy naukach biologicznych i na­ukach rolniczych, zootechnicznych itp. Mogą z niego ko­rzystać również entuzjaści anatomii psa, kota czy konia.

Ta obszerna książka dotyczy anatomii zwierząt do­mowych, m.in. psa, kota, konia, bydła, świni. Ilustrowa­na jest 1088 w większości barwnymi rycinami, zdjęcia­mi, rentgenogramami, ultrasonogramami, preparatami ko­rozyjnymi, tabelami. Dokumentacja tekstu jest jedną z najmocniejszych stron tego podręcznika atlasu. Wszyst­kie ryciny zostały wyczerpująco opisane, zwrócono przy tym szczególną uwagę na najistotniejsze elementy mor­fologiczne konieczne do zrozumienia budowy i funkcji struktur anatomicznych. Uwzględniono również histologię, co w znacznym stopniu podniosło wartość książki. Każdy rozdział zawiera wprowadzenie, klasyfikację, analizę morfologiczną i histologiczną, a także opis unerwie­nia, unaczynienia oraz funkcji poszczególnych układów i ich składowych.

Dużą wartość ma ostatni rozdział, dotyczący anatomii topograficznej zwierząt. Ten dział anatomii przedstawiono zgodnie z obowiązującym planem budowy ciała zwierząt. Wszystkie okolice ciała zostały wyznaczone za pomocą odpowiednich linii projekcyjnych, pozwalających na stosowną interpretację lokalizacji narządów, naczyń krwionośnych, nerwów, kaletek itp. Ta część podręcznika może mieć duże znaczenie w naukach klinicznych czy też doświadczalnych.

Każdy przekład jest niedoskonały. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tekst oddać nie tylko wiernie, ale także w sposób zrozumiały dla polskiego Czytelnika. Do tłumaczenia wprowadziliśmy obowiązujące miana anatomiczne w języku polskim i łacińskim, dla których podstawą były: Anatomiczne mianownictwo weterynaryjne (2002), Nomina Anatomica Veterinaria, Fifth Edition (I.C.Y.G, A.N) 2005, Nomina Embryologica Yeterinaria, Second Edition (I.C.Y.E.N.) 2006.

 

Norbert Pospieszny Wrocław, sierpień 2008

 Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

 
  
 
Wartość:
0
 PLN
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
   
Nowości 
   

  


   
Informacje

Serwis używa cookies Korzystając z AGROSWIAT wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką ciasteczek dostępną w naszym regulaminie.

 

Kontakt:

tel. 512 223 991

fax. 22 434 60 68

info@agroswiat.pl

 

Oferta podręczników


 Firmy ogrodnicze, uslugi ogrodnicze, ogrody

Ranking najpopularniejszych firm z branży ogrodniczej. Ogrody, oczka wodne, stawy, projektowanie ogrodów, ogrody zimowe, architekci, pielęgnacja ogrodów, aranżacja wnętrz zielenią. Usługi ogrodnicze. Spis firm ogrodniczych 
   
 

 |  Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O firmie  |  Regulamin  |  Aktualny stan koszyka  |  Pomoc  | 
oprogramowanie
sklepy internetowe
Sklepy internetowe