Architektura krajobrazu część 4. Rośliny ozdobne
- Wydawnictwo: Hortpress (Viridia)
-
Dostępność:
Wysyłka w 12 godzin
- Autor: praca zbiorowa
- Wydawca, rok wydania: Hortpress, 2017
- Liczba stron : 328
- Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
- ISBN: 978-83-65782-20-5
- egz.
- 69,00 zł
Sztuka kompozycji, która w stosunku do architektury krajobrazu ma znaczenie podwójne – przestrzenne i kulturowe - nie należy do łatwych. Wymaga znajomości wielu zagadnień z różnych dziedzin. Jedną z nich jest niewątpliwie znajomość roślin ozdobnych, głównego elementu tworzonej kompozycji wnętrza ogrodowego, parku czy też wielko-powierzchniowego terenu zieleni. Ze względu na obszerny zakres materiału podręcznik Architektura krajobrazu. Rośliny ozdobne został podzielony na trzy części (części 4-6), z których każda porusza inną tematykę, a wraz z podręcznikami Architektura krajobrazu. Podstawy architektury krajobrazu (części 1-3), Architektura krajobrazu. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja elementów roślinnych (część 7), Architektura krajobrazu. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja malej architektury ogrodowej (części 8. i 9) stanowi całość materiału przeznaczonego do kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Architektura krajobrazu, część 4. Rośliny ozdobne - obejmuje zagadnienia związane ze znaczeniem roślin ozdobnych, z warunkami siedliska i zastosowaniem naturalnej roślinności w terenach zieleni, rodzajami gleb i ich uprawą, uprawą roślin ozdobnych, ich rozmnażaniem, nawożeniem, pielęgnacją i ochroną, szkółkarstwem ozdobnym, a także przygotowaniem materiału roślinnego do wykonywania dekoracji roślinnych.
Architektura krajobrazu, część 5. Rośliny ozdobne - obejmuje charakterystykę roślin zielnych (jednorocznych uprawianych z wysiewu wprost na miejsce stałe, jednorocznych uprawianych z rozsady, dwuletnich lub traktowanych w uprawie jako rośliny dwuletnie, bylin), mających zastosowanie w urządzaniu ogrodów, parków i wielkopowierzchniowych terenów zieleni, oraz roślin doniczkowych, na kwiat cięty i na suche bukiety przeznaczonych do dekoracji wnętrz.
Architektura krajobrazu, część 6. Rośliny ozdobne - obejmuje charakterystykę drzew i krzewów iglastych oraz drzew i krzewów liściastych wykorzystywanych w urządzaniu ogrodów, parków i wielkopowierzchniowych terenów zieleni.
W treści
Znaczenie roślin ozdobnych
Roślinność naturalna w terenach zieleni
Rodzaje i właściwości gleb
Uprawa gleby, melioracje i zabiegi pielęgnacyjne
Nawożenie roślin ozdobnych
Uprawa roślin ozdobnych
Rozmnażanie roślin ozdobnych
Przygotowanie materiału roślinnego do wykonania dekoracji roślinnych
Szkółkarstwo ozdobne
Chwasty w uprawie roślin ozdobnych
Ochrona roślin ozdobnych przed chorobami i szkodnikami