EKOsprzątanie Cudowne środki czystości
- Wydawnictwo: Jedność
-
Dostępność:
Wysyłka w 24 godziny
- Autor: Fabre Sylvie
- Wydawca, rok wydania: Jedność, 2019
- Liczba stron : 224
- Oprawa i wymiary: miękka, 195 x 225 mm
- ISBN: 978-83-7971-914-3
- egz.
- 35,00 zł
Czyszczenie domowymi środkami jest prawdziwą przyjemnością!
Już nasze babcie sięgały po ocet spirytusowy, sodę oczyszczoną, cytrynę i glinki, aby zadbać o czystość w domu. Do dzisiaj wszystkie opisane w książce produkty są wyjątkowo skutecznymi i jednocześnie nietoksycznymi środkami. Warto poznać ich zalety, dowiedzieć się, jak je stosować, a następnie zacząć wymyślać własne przepisy na tanie ekologiczne produkty.
W tej książce znajdziecie porady dotyczące sprzątania, dezynfekowania oraz usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów, a także liczne receptury na środki do wnętrz, mebli i sprzętów domowych.
W sklepach pełno jest środków czystości do wszystkiego, działających bakteriobójczo, rozsiewających zapach czystości, dostępnych w pięknych opakowaniach i szeroko reklamowanych. Do środków czystości producenci dodają kolejne rozpuszczalniki, kolejne składniki chlorowane i powierzchniowo czynne, byle tylko były coraz skuteczniejsze. Składniki przemysłowych środków czystości są szkodliwe dla naszego zdrowia i jeszcze bardziej dla środowiska naturalnego.
Soda oczyszczona, ocet spirytusowy, mydło marsylskie, czarne mydło, cytryna były już używane przez nasze babcie. Wymienione produkty to wyjątkowo skuteczne, nietoksyczne środki czystości. W dodatku są biodegradowalne i generują umiarkowane ilości dwutlenku węgla, również z tego powodu, że sprzedawane są w niewielkich, zazwyczaj kartonowych opakowaniach albo dostępne są luzem, jak cytryny.
Ocet spirytusowy, soda oczyszczona, czarne mydło w płynie, mydło marsylskie w kostce – wszystkie te produkty są tańsze niż przemysłowy proszek do prania, płyn zmiękczający, płyn do szyb i do mycia naczyń, odkamieniacze, produkty udrażniające kanalizację czy środki oczyszczające powietrze, i z powodzeniem mogą je zastąpić. Nie trzeba długo liczyć, żeby zobaczyć ewentualne oszczędności.