AutoCAD w architekturze krajobrazu
- Wydawnictwo: SGGW
-
Dostępność:
Nakład wyczerpany
- Autor: pod redakcją Piotra Sikorskiego i Macieja Żołnierczuka
- Wydawca, rok wydania: SGGW, 2016
- Liczba stron : 268
- Oprawa i wymiary: miękka, 210 x 260 mm
- ISBN: 978-83-7583-641-7
Nauka Autocada dla architektów krajobrazu. Porady przydatne w pracy architekta krajobrazu, projektowanie w przestrzeni 2D, tworzenie obiektów 3D. Książka zawiera praktyczne ćwiczenia do samodzielniej nauki programowania 2D i 3D w Autocadzie.
Celem podręcznika jest przedstawienie sposobu pracy w programie AutoCAD, a także przedstawienie podstawowych możliwości tworzenia wizualizacji w tym programie i programach pochodnych. Autorzy starali się w podać rozwiązania problemów, z jakimi spotkali się w swojej pracy zawodowej. Publikacja zawiera zbiór ćwiczeń odnoszących się do elementów praktycznych, które pozwolą w łatwy sposób zapamiętać i zrozumieć metody działania programu. Dzięki temu wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego zadania stanie się możliwe w sposób efektywny, zabierający mniej czasu. Poziom opisanych ćwiczeń jest zróżnicowany i umożliwia zarówno naukę od podstaw, jak również poszerzanie swojej wiedzy związanej z oprogramowaniem. Co warte podkreślenia podręcznik odnosi się zarówno do obszaru płaszczyzny, na którym wykonywane są np. przekroje czy rzuty, jak również przestrzeni trójwymiarowej związanej z wizualizacjami. Przy tworzeniu publikacji starano się zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają współczesne technologie, dlatego nawiązano współpracę z firmą Green Fingers, będącą wyłącznym dystrybutorem programu DATAflor stanowiącego niezwykłe narzędzie, stworzone specjalnie pod kątem specyfiki pracy architekta krajobrazu. Możliwości, jakie oferuje ten dodatek, zostały przedstawione w rozdziale 4.
Mamy nadzieję, że podręcznik stanie się przydatnym instrumentem w pracy związanej z obiektami terenów zieleni. Życzymy miłej lektury, zwycięskich projektów i rozwoju na rynku branżowym.
Spis treści2. PODSTAWY PRACY W PROGRAMIE NA PŁASZCZYŹNIE (Maciej Żołnierczuk, Piotr Sikorski, Beata Fortuna-Antoszkiewicz, Beata Fornal-Pieniak) ... 10
3. MODELOWANIE 3D (Stanisław Skotnicki) ... 129
4. DATAFLOR – PROFESJONALNE UDOGODNIENIE DLA ARCHITEKTA KRAJOBRAZU (opracowanie zbiorowe pracowników firmy Green Fingers) ... 194
5. MOŻLIWOŚCI TWORZENIA WIZUALIZACJI OBIEKTÓW TERENÓW ZIELENI (Magdalena Nosek) ... 246
LITERATURA UZUPEŁNIAJĄCA ... 266