Rośliny Polski
- Wydawnictwo: Multico
-
Dostępność:
Wysyłka w 24 godziny
- Autor: Barbara Sudnik-Wójcikowska, Anna Orczewska
- Wydawca, rok wydania: Multico, 2018
- Liczba stron : 320
- Oprawa i wymiary: miękka, 240 x 280 mm
- ISBN: 978-83-7763-439-4
- egz.
- 63,90 zł
Książka przedstawia rośliny najciekawsze i najpiękniejsze w polskiej florze, charakterystyczne dla różnych typów siedlisk. Profesjonalne opisy i piękne zdjęcia zachęcają do własnej twórczej obserwacji.
Zapraszamy do fantastycznego i tajemnego świata otaczających nas roślin.
W książce zostały zaprezentowane gatunki charakterystyczne dla różnych typów krajowych siedlisk naturalnych, półnaturalnych i antropogenicznych. Znalazły się tu zarówno gatunki rodzime, jak i obcego pochodzenia.
Opisane rośliny mają bardzo interesującą biologię i ekologię lub szczególne znaczenie użytkowe. Wyróżnia je także rola w historii naszej flory oraz ich charakterystyczny zasięg geograficzny. I wreszcie niepowtarzalna uroda, która zwraca uwagę wielu pasjonatów przyrody.
Niech książka ta będzie dla Państwa inspiracją do twórczej obserwacji świata roślin i odkrywania jego tajemnic!
Dr hab. Barbara Sudnik-Wójcikowska, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, geograf roślin, ekolog, autorka prac poświęconych zagadnieniom synantropizacji szaty roślinnej miast środkowej Europy oraz specyfice flory wybranych siedlisk antropogenicznych, a ostatnio także gatunkom inwazyjnym. Od kilkunastu lat obiektem jej zainteresowań jest flora kurhanów na stepach południowo-wschodniej Europy, ich wartość przyrodnicza oraz prawidłowości rozmieszczenia gatunków roślin. Więcej na: www.researchgate.net/profile/Barbara_Sudnik-Wojcikowska
Dr hab. Anna Orczewska, doktor habilitowana nauk biologicznych, specjalizująca się w ekologii roślin. Absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1992 roku pracuje w Katedrze Ekologii tego Wydziału. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych zagadnieniom dynamiki zbiorowisk leśnych i mechanizmom kształtującym ich różnorodność biologiczną. W ramach europejskiej sieci naukowej Fleur, wraz z ekologami lasu z wielu krajów Europy, prowadzi badania biologii i ekologii roślin leśnych w odpowiedzi na zmiany klimatu. Od wielu lat zajmuje się także fotografią przyrodniczą. Angażuje się w ochronę przyrody. Więcej na: www.researchgate.net/profile/Anna_Orczewska